Wakacje i wypoczynek to upragniony oraz wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności i oczywiście często dalekich podróży. Życzymy wszystkim udanych wakacji bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Kierowcom przypominamy, że warto sprawdzić auto przed wyjazdem na wakacje, ale także samemu odpowiednio przygotować się do podróży.
Dlatego bądź wyspany i wypoczęty. Pamiętaj, że zmęczenie jest Twoim wrogiem i stanowi zagrożenie. Nie jest prawdą, że jesteś w stanie je opanować. W trakcie wielogodzinnych podróży rób przerwy. Zadbaj o odpowiednią temperaturę w samochodzie. Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje. Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu. Prędkość dostosuj do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Coraz lepsze samochody, wyposażone w urządzenia wspomagające jazdę, nie zwalniają kierowcy z myślenia. Jak sama nazwa wskazuje, one tylko wspomagają jazdę. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży pojazdem spoczywa w dużej mierze na kierowcy.

Poradnik przygotowania pojazdu znajdziecie Państwo pod linkiem poniżej:
https://www.autofakty.pl/poradniki/lista-kontrolna-przed-wyjazdem/

 

Wróć na górę strony