RajdOKropelce_baner_1170x300

Będzie się działo! 6 Dolnośląski Rajd o Kropelce wspierany przez WORD Wałbrzych. Podczas Pikniku Bezpieczeństwa, który będzie miał miejsce na świdnickim Rynku w trakcie rajdu, nasz partner zaprezentuje: namiot wystawowy, pojazd egzaminacyjny Toyota Yaris wyposażony w troleje, symulator zderzeń, alkogogle oraz narkogogle.
Piknik zaplanowany jest w godzinach od 12:00 do 17:30. Przez cały czas dla wszystkich mieszkańców Świdnicy oraz osób zainteresowanych wydarzeniem dostępne będą bezpłatne atrakcje.

Na stoisku będą dostępne materiały promocyjne WORD. Na wszelkie pytania związane z pracą ośrodka, odpowiedzi chętnie udzielą obecni tam egzaminatorzy.

Każdy kto chciałby przekonać się jakie siły działają na kierowcę i pasażerów podczas kolizji/wypadku, będzie mógł skorzystać z symulatora zderzeń. To świetne, proste urządzenie, obrazujące wartość chwilowych przeciążeń, jakich doświadcza człowiek podczas zdarzenia drogowego. Celem tej próby jest uświadomienie, jak ważnym dla naszego zdrowia i życia jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojeździe.

Wystawiony pojazd egzaminacyjny da możliwość zapoznania się z warunkami technicznymi w jakich przeprowadzany jest egzamin praktyczny na prawo jazdy.
Będzie można, po zajęciu miejsca w pojeździe, choć trochę poczuć atmosferę egzaminu :).

Dzięki dostępnym na stoisku specjalnym okularom, będzie
można spróbować „wrażeń”, jakie towarzyszą osobie znajdującej się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W planach konkursy zręcznościowe z wykorzystaniem tych okularów. Łatwo będzie można się przekonać, że w stanie po użyciu substancji psychotropowych bądź alkoholu, nawet proste czynności mogą sprawić wiele problemów. Gwarantujemy przy tym dużo śmiechu i fantastyczną zabawę! Przewidujemy jeszcze wiele niespodzianek, lecz nie można o nich na razie nic mówić, bo przestaną być niespodziankami……

INFORMACJA PRASOWA i SZCZEGÓŁY (click)

Oficjalny profil rajdu na facebook fcb

 

 

Wróć na górę strony