Rusza II edycja konkursu filmowego organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu pt. „Młodość na drodze”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe mają mieć formę materiałów wideo trwających od 60 do 180 sekund, nacechowanych dużą dynamiką i wyrazistym przekazem. Oceną filmów będą zajmować się ludzie teatru, filmu i specjaliści od ruchu drogowego, dlatego liczymy na kreatywność młodych twórców i artystyczne ujęcie tematu. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody. Patronat artystyczny nad konkursem sprawują: Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdrój oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Patronat medialny konkursu objęli: portal DOBA.PL, Telewizja DAMI, Tele 5, MOTO WIZJA oraz NA OSI.

„Życie Twoje i innych na drodze zależy przede wszystkim od Ciebie”

W związku z faktem popartym wieloma analizami danych, iż młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lat powodują wypadki na drodze w skutkach najbardziej tragicznych jakimi są utrata najcenniejszej dla nas wartości – życia, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu organizuje II edycję konkursu, którego uczestnikami będą młodzi kierowcy w wieku szkolnym, mający na celu wykształcenie w Nich rozsądku, szacunku dla Innych, przewidywania tego co za ułamek sekundy może zakończyć dosłownie wszystko … .

Reasumując powyższe WORD w Wałbrzychu chce pokazać młodym ludziom jak bardzo ważna i nadrzędna ponad wszystko jest moralna odpowiedzialności za życie Innych i Swoje – bardzo często można zrobić tak niewiele by uratować bardzo wiele – by uratować wszystko – ludzkie życie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego mając na uwadze bardzo ważny cel jaki nadany jest temu konkursowi prosi wszystkich, którzy mogą pomóc w rozpropagowaniu wśród młodzieży organizowanego konkursu.

Prace konkursowe polegają na wykonaniu materiałów w formie krótkich filmów wideo trwających od 60 do 180 sekund mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowanego głównie do młodych ludzi.

Osobą upoważnioną do kontaktu w ramach organizowanego konkursu jest
Pan Marcin Maciuszek tel. (74) 665-91-15.

OFICJALNY REGULAMIN II EDYCJI KONKURSU oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA

OFICJALNY PROFIL NA FACEBOOK’u:

 

Wróć na górę strony