Miło nam zaprezentować kolejne nowe pojazdy we flocie WORD Wałbrzych. Od nowego roku jesteśmy użytkownikami nowego samochodu MAN TGL 12.250 wraz z przyczepą.

Nowy pojazd będzie wykorzystywany nie tylko do egzaminów na prawo jazdy kat. C oraz C+E, ale również do przeprowadzania wielu szkoleń i kursów. Z uwagi na niezwykłą konstrukcję układów bezpieczeństwa oraz zabudowy, korzystać z niego będą kierowcy zawodowi podczas kursów w ramach kwalifikacji wstępnej, kursów ADR oraz kandydaci na instruktorów nauki jazdy i kandydaci na egzaminatorów. Zarówno w samochodzie jak i w przyczepie została przez producentów zmodyfikowana instalacja elektryczna oraz moduły sterujące systemów bezpieczeństwa (hamulce, kontrola trakcji etc.) dzięki czemu istnieje możliwość symulowania wielu trudnych sytuacji, jakie mogą zaskoczyć na drodze kierowcę zawodowego.

Pojazd będzie służył do przeprowadzania szkoleń z zakresu bezpiecznego mocowania ładunków a to z uwagi na wyjątkową, specjalistyczną zabudowę, jaka została wykonana na indywidualne zamówienie WORD Wałbrzych. Niepowtarzalność tej zabudowy polega na połączeniu w jednym pojeździe wielu systemów mocowania ładunków, stosowanych w profesjonalnym transporcie drogowym. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy zawodowi będą mieli możliwość poznania i przećwiczenia procedur oraz sposobów ich zabezpieczania ładunku przed niekontrolowanym przemieszczeniem podczas jazdy. To niebywała okazja, by w jednym miejscu zobaczyć i zmierzyć się w praktyce z wieloma rozwiązaniami powszechnie stosowanymi w transporcie. To swoista hybryda w zakresie możliwości zabezpieczania ładunków. Inne systemy zostały zabudowane na samochodzie ciężarowym a inne na przyczepie.  Ta specjalistyczna i niepowtarzalna zabudowa łączy w sobie kilka pojazdów, dzięki czemu dysponujemy de facto „mobilną salą szkoleń praktycznych” a to powoduje, że mamy do czynienia z wyjątkową i raczej niepowtarzalną w skali kraju konstrukcją.

Do współpracy w zakresie szkoleń, z wykorzystaniem tego wyjątkowego pojazdu, zapraszamy wszystkich, którym bliskie są zagadnienia bezpieczeństwa mocowania ładunków – przedsiębiorstwa transportowe, zrzeszenia przewoźników, szkoły i uczelnie kształcące kadry w obszarze branży TSL.

 

Wróć na górę strony